"Veli; 'servis gelmedi' diyor, servis; 'gittik ama öğrenci yoktu' diyor"

Her çözüm bir sorunla başlar. Sorun ne kadar aleni ise çözüm de o kadar basit olur. Sorun ne kadar derin ise çözümde o kadar kompleks olur. Sorun çözümü ilk seferde mantıklı gelmeyebilir ancak geliştirilir ve nihai olarak bir çözümsüzlükten doğan çözüm olarak kayıtlara geçer

E.Y

Öğrenci taşımacılığı yapan firmaların ortak sorunudur “Veli son dakika son saniyeye kadar bizi kapıda bekletiyor.” Veli ise “servis firmasının geleceği saat net değil. 5dakika önce veya sonra geliyor. Çocuk kapıda bekleyemiyor” 

İki tarafta kendince haklı. Peki yok mu çözümü ?

Öğrenci Servis Araç Takip Sistemi Nedir ?

Öğrencinin evden alınıp okula bırakılması sürecinde veliye SMS, Çağrı göndererek bilgi veren bir sistemdir. Veli, servis daha kapıya gelmeden “Servisiniz yaklaşmıştır” mesajı alır. Bu sayede kaç dakika sonra servisin kapıda olacağını görmüş olur. Devamında “Servise bindi veya okula vardı” mesajı ile sabah servisini tamamlamış olur.

Servisin konumunu da takip edebilirsiniz. Hani rotadan gidiyor, kaç KM hızla haraket ediyor hepsini anlık olarak görebilirsiniz.

Akşam servisi içinde; Öğrenci farklı bir servis ile geliyorsa “Misafir Öğrenci” olarak yine takip edebilirsiniz. Okulda kalan öğrenci için “Ek servis” düzenlendiyse onuda takip edebilirsiniz. Servise bindiği her anı takip edebilir, geçmişe dönük rapor alabilir, izin vererek servis kullanımı düzenleyebilirsiniz.

Peki okulun burada faydası nedir ?

Okullar İçin Servis Takip Sistemi ?

Okul yöneticisiyseniz artık servisin saat kaçta servise başladığını okula saat kaçta girip yaptığını görebileceksiniz. Servis firması sizin için “yönetilebilir” bir hizmet olmuş olacak. Servis kullanmayan öğrencileri topluca görebileceksiniz. Öğrenciye izin verdiğiniz anda şoföre bildirim gidecek. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı kullanmak olacaktır.